V domácom prostredí, ale aj kdekoľvek inde, kde sme nútení podávať nejaké výkony a vyrábať produkty, je nutné zabezpečiť aj vhodné osvetlenie priestoru. Umelé osvetlenie je najlepší variant na túto úlohu, pretože ho dokážeme dotiahnuť takmer kamkoľvek, aj do nedostupných miest, čo bolo donedávna nemožné. Technické vymoženosti si užívame v mnohých podobách, jedným z nich je LED osvetlenie v exteriéri aj v interiéri. Vnútorné miestnosti sa dajú vďaka nemu osvetliť variabilne a s originálnymi nápadmi, pretože LED technológiou sa vyrábajú viaceré typy osvetľovacích telies, najvariabilnejším sú LED pásiky. Tie sme donedávna nepoznali, ale ich popularita je značná a využitie široké.
Svojou konštrukciou v tvare pásika sa svietidlá dajú nainštalovať aj do úzkych miest, vďaka čomu tak dosiahneme osvetlenie aj za garnižami, zrkadlovým rámom, pod poličkou, kuchynskou linkou či vo vitrínach a podobne. Primárne sa osvetlenie kuchynskej linky vyrába ako doplnkové či náladové svetlo, ale pri použití správneho výkonu môže mať aj funkciu hlavného osvetlenia, záleží to na správnej voľbe typu, diód či svetelného toku a zvolených farieb.
V súčasnosti sa podhľady tvoria zo sadrokartónu, kde je ľahké a jednoduché nainštalovať bodové svetielka, ale aj pásiky, pretože tie sa iba prilepia zadnou stranou na podklad obojstrannou lepiacou páskou. Je to inovatívny spôsob inštalovania osvetlenia s množstvom variácií, napríklad možnosťou ovládania diaľkovým ovládačom, nastavenia intenzity svetla, vypnutie aj zapnutie či prechod medzi farebnými odtieňmi svetla.
V domácnostiach sa najčastejšie používajú teplé odtiene bieleho svetla, napríklad pri osvetlení kuchynskej linky, kde sa pracovná plocha osvetlí LED pásikom, aby bol priestor na prípravu jedla dobre viditeľný. Môžu sa z neho vytvárať rozličné tvary, lepiaca páska umožňuje premiestniť svetlo na iné miesto rýchlo a bez poškodenia podkladu. V súčasnosti je to najpraktickejšie osvetlenie, ktoré je dostupné pre každého a jeho inštalácia je jednoduchá a rýchla.