Ako Inside vyhrali Súboj Kapiel 2016

Ako Inside vyhrali Súboj Kapiel 2016

Čaute chalani, tak skúste sa v skratke predstaviť.

 

Sme skupina zo Zlatých Moraviec, ktorá sa svojou produkciou sústredí na vlastnú tvorbu v štýle Epického Hard Rocku. Prečo Epic rock? Je to hudba, ktorá v nás aktivovala akýsi vnútorný signál uberať sa práve týmto smerom založiť projekt, ktorý bude mať ideu robiť hudbu pre ľudí so zámerom pomôcť im zodpovedať ich vnútorné otázky. *smiech*

 

Ste kapela, ktorá vyhrala Súboj Kapiel 2016, čo sa vám od vtedy podarilo?

 

Chvíľu po súťaži sa nám podarilo pokrstiť nový album, ktorý sme nahrali a tiež sme natočili klip ktorý je už zverejnený.

 

Okrem toho sme pripravovali galakoncert - Inside a hostia. Na koncerte bol aj Slavo Repasky a Ivana Porubská, s ktorými sme nadviazali spoluprácu a budeme s nimi v budúcnosti hrať na viacerých koncertoch. Tiež sme tam vystúpili s Paľom Drapákom.

 

Ďalej sme hrali so speváckym zborom Carmina Vocum pod vedením pani dirigentky Zuzany Molnárovej. Dostali sme chuť obohatiť naše skladby niečím novým.

 

 

Tiež si zahráme s Olympicom a to už 6.10.2017 vo Vrábloch. Všetci ste vítaní.

 

Okrem toho všetkého pravidelne koncertujeme a na zimu sa chceme plne venovať novému albumu ktorý vám budúci rok predstavíme.

 

Prečo ste sa prihlásili do Súboja Kapiel?

 

Bola to pre nás možnosť zviditeľniť sa a tak isto výzva zabojovať medzi kvalitnými slovenskými kapelami.

 

Čo bola pre vás najväčšia výzva na Súboji?

 

Ceny boli zaujímavé ale dôležité bolo pre nás aj zviditeľniť sa v hlavnom meste.

 

Čo vás najviac motivovalo?

 

Najviac nás motivovalo nahrať vlastný album, ktorým sme mohli zvečniť naše myšlienky a chceli sme tiež ľudom predať naše posolstvo.

 

Čo sa vám najviac páčilo na Súboji Kapiel?

 

Veľmi prijemne nás tiež prekvapila profesionalita organizátorov a cela organizácia všeobecne. Sme radi že na rockové kapely prišlo veľa ľudí, klub bol plný a skvelé bolo že Slovákov veľmi baví dobrá rocková slovenská hudba. Atmosféra podujatia bola skvelá.

Super bolo aj to že sme si mohli zahrať na festivale Topfest. 

 

Ako sa vám páčilo nahrávanie a ako ste spokojní s nahrávkou samotnou?

 

Na nahrávaní bola super atmosféra, profesionálny zvukár, užívali sme si to. Veľmi priateľská atmosféra. Mohli sme odoslať to posolstvo tak, ako sme to cítili. Vilo (poz.: zvukár ktorý nahrával album) splnil presne to, čo sme chceli a navyše pridal kus seba. Páčilo sa nám tiež, že sme mali profesionálny cover albumu od grafika.

Ohľadom nahrávky je to naša najlepšia, ktorú sme kedy mali. Keď nás hrajú na Anténa Rock rádiu, automaticky získavame like-y na Facebooku a chodia nám aj objednávky na CD-čka. Kvalita, bolo to presne podla našich predstav.

 

Čo by ste odporučili kapelám aby vyhrali?

 

Nech sa dobre pripravia, trénujte a určite vás to posunie ďalej. Nás to posunulo daľeko a určite sa to oplatí aj ďalším.

Zaregistruj sa aj ty na Súboj Kapiel 2017

Adam Kelo : 5 septembra 2017 16:50


Najnovšie články